Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Krem për Lëkurën me Marshmallow

Krem për Lëkurën me Marshmallow

Regular price Lek 800 ALL
Regular price Sale price Lek 800 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Lulja e Marshmallow është një bimë që është përdorur si në të ushqyerit ashtu edhe në mjekësi për mijëra vjet. Një nga vetitë më të rëndësishme të luleve marshmallow është se ajo përmban një substancë të quajtur mukozë që duket si çamçakëz. Kjo substancë, e cila krijon një efekt zbutës në indet, ka një efekt shumë hidratues dhe tonik.

Marshmallow gjithashtu përmban niseshte, pektinë, sheqer të papërpunuar, asparaginë, licithin, të cilat janë aminoacide të dobishme për lëkurën dhe vitamina dhe minerale të ndryshme. Falë këtyre vetive, lulja e marshmalloë pastron qelizat e vdekura në lëkurë ndërsa eleminon acarimin e lëkurës dhe krijon një strukturë të shëndetshme të lëkurës, hidraton lëkurën duke u kujdesur thellë për të dhe zvogëlon qeskat nën sy.

Kremi i Lëkurës Marshmallow, 100 përqind natyral dhe 100 përqind inovativ, është një produkt që i ofron të rinjve një kujdes të mrekullueshëm pastrues, zbut dhe ndihmon në zbutjen e lëkurës tuaj me aromën e saj të ëmbël-energjike dhe ekstrakte të luleve të marshmalloë. Me formulën e tij të veçantë që siguron thithje të shpejtë, nuk lë ndjesinë e vajit pas përdorimit. Ai gjithashtu zvogëlon poret dhe ndihmon në parandalimin e pikave të zeza, aknet, të cilat janë ndër problemet më të mëdha të të rinjve. Produkti ndihmon fytyrën tuaj të ketë një pamje të gjallë dhe rrezatuese. Ju mund të përdorni kremin e lëkurës Thalia Natural Beauty Marshmallow si pjesë e rutinës tuaj të përditshme të kujdesit për lëkurën.

Përdorimi: 

Vendosni kremin në lëkurën tuaj me prekje të lehta. Ju mund ta përdorni produktin në fillim të ditës, pas dushit dhe banjës së diellit ose sa herë që keni nevojë për të.

Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

View full details