Skip to product information
1 of 1

Modastika Cosmetics

Krem për flokët-Pro Keratin

Krem për flokët-Pro Keratin

Regular price Lek 600 ALL
Regular price Sale price Lek 600 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Me formulën e saj të lehtë kremi i flokëve Thalia Pro-Keratin ushqen flokët deri në maja.

Flokët forcohen dhe zbuten me proteina keratinike. Produkti mund të përdoret në flokë të thatë ose të lagur.Për kujdes optimal,masazhoni produktin në gjatësinë e flokëve pas larjes dhe modelojeni si zakonisht.Mbron flokët e elektrizuar nga djegia dhe nxehtësia.Kremi për flokët Thalia Pro Keratin ushqen flokët falë formulës së tij të lehtë të pasuruar me proteina keratine.Ndihmon për t’i bërë flokët më të butë, duke zbutur kutikulat e flokëve. 

Me strukturën e tij të veçantë për flokë të thatë dhe të ashpër,i shton butësi dhe shkëlqim flokëve,përmirëson pamjen e përgjithshme dhe lehtëson stilimin.

Çfarë është Keratina?Keratina është një proteinë shumë e rëndësishme në epidermë, veçanërisht në indet e flokëve dhe lëkurës.Keratina ka 2 funksione kryesore për të ngjitur qelizat me njëra-tjetrën dhe për të formuar një shtresë mbrojtëse në pjesën e jashtme të lëkurës.

Përdorimi: 

Merrni një sasi të vogël të produktit në pëllëmbën tuaj dhe aplikojeni atë në gjatësitë dhe skajet e flokëve. Ju mund ta aplikoni produktin si në flokë të thatë ashtu edhe në lagur. Ju mund ta përdorni për të krehur flokët tuaj të lagur më lehtë pasi të dilni nga dushi, për të mbrojtur flokët tuaj para se t'i thani me tharëse flokësh, ose për të siguruar që flokët tuaj të marrin formë perfekte pas modelimit. Për përdorim të përditshëm. 

View full details