Brahmi

  Brahmi

  Lek 900
   DESCRIPTION

   Pluhuri Brahmi, i aplikuar në flokë dhe skalp, ka një efekt forcues dhe volumizues. E shkëlqyeshme për flokë të brishtë, të hollë dhe pa volum. Në mjekësinë tradicionale indiane e njohur me emrin  Ayurvedic konsiderohet si një trajtim shumë efektiv për të parandaluar rënien e tepërt të flokëve dhe një ilaç i vlefshëm kundër zbokthit të agravuar. Në flokë bjonde të lehta ose të zbardhura mund të japë një gjysmë toni të errësimit.

    SI PËRDORET:

   Përzieni sasinë e nevojshme të pluhurit me ujë të nxehtë, derisa të merrni një masë jo shumë të trashë. Vendoseni në flokë të pastruar lehtë dhe pak të lagur. Mbështilleni me letër alumini dhe lëreni të veprojë për midis 20 dhe 45 minuta. Pas kohës së pritur, lahet floku dhe vazhdo me tharjen normale. Rekomandohet në kombinim me Amla, Paketën Përforcuese ose Ziziphus.

   ADDITIONAL INFORMATION
   Color: Blue, Purple, White
   Size: 20, 24
   Material: 100% Polyester
   REVIEWS

   RELATED PRODUCTS

   BACK TO TOP